credit24h pożyczki finansowo kokos wyszukiwarka wyszukiwarka_chwilowek wyszukiwarka_kredytow ranking_kont ubezpieczenia internetowe
Wnioski wysłane:
Dzisiaj: 4
Wszystkich: 71819
kalkulator acoc korona sms tani ratka bik

Na rynku finansowym w Polsce z roku na rok rośnie coraz bardziej rola Biur Informacji Gospodarczej.

Niektórzy klienci indywidualni podchodzą co prawda do tej sprawy jeszcze z przymrużeniem oka. Tymczasem od dawna większość firm i banków zagląda na czarne listy BIG zawsze przed podpisaniem umów na jakiś kredyt gotówkowy, kartę kredytową, leasing oraz także na abonament telekomunikacyjny. W Polsce działają trzy Biura Informacji Gospodarczej: BIG InfoMonitor, Krajowy Rejestr Długów oraz Rejestr Dłużników ERIF. Jak pokazuje praktyka wpisy do BIG są całkiem skuteczne. Przykładowo po umieszczeniu danych w rejestrze blisko 30 procent dłużników niemalże natychmiastowo reguluje swoje zaległe płatności i zobowiązania kredytowe.

Każdy z nas ma możliwość sprawdzenia za darmo (raz na pół roku) czy nie jest odnotowany w bazach BIG. Co ważne dane w poszczególnych rejestrach BIG nie pokrywają się ze sobą. Istnieją instytucje pozabankowe, które omijają BIG.

Lista ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego

KNF prowadzi rejestr firm, które mogą mieć związek z działalnością parabankową i publikuje go na swojej stronie w postaci listy ostrzeżeń. Warto sprawdzić czy firma, w której ubiegamy się o pożyczkę nie znajduje się w spisie.

KREDYTY BANKOWE

  • CZYSZCZENIE BIK

    Wyczyść swój BiK już dziś i odzyskaj wiarygodność kredytową. Pozbądź się negatywnych wpisów. Odzyskaj zdolność kredytową.

  • SPRAWDŹ OFERTY KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

    Zobacz kredyty hipoteczne polecane przez Credit24h.pl. Znajdź najtańszy kredyt hipoteczny dla siebie. Skorzystaj z porównarki kredytów hipotecznych.

  • ZOBACZ PROPOZYCJE KREDYTÓW DLA FIRM

    Sprawdź ofertę kredytową dla firm przygotowaną przez Credit24h.pl. Wybierz ten kredyt firmowy, kredyt zabezpieczony lub leasing,który jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Facebook